Haluatko olla mukana vaikuttamassa Suur-Savon Ekonomien hallituksessa?

27.9.2023

Suur-Savon Ekonomien toiminnan nykymuodossaan mahdollistavat arvokasta vapaaehtoistyötä tekevät hallituksen jäsenet. Yhdistyksen hallitus muodostuu kuudesta ekonomijäsenestä, yhdestä Probban opiskelijajäsenestä ja puheenjohtajasta. Hallitusrotaation mukaisesti kaksi jäsentä on erovuorossa ja hallitukseen haetaan kahta ekonomia toimikaudelle 2024 – 2026. Henkilövalinnat tehdään yhdistyksen syyskokouksessa 14.11.2023.

SuSEn hallituksen jäsenet ideoivat ja toteuttavat vuosittain lukuisia lähitapahtumia, joiden avulla luodaan puitteet merkityksellisille kohtaamisille, tarjotaan mahdollisuuksia itsensä kehittämiseen sekä tuetaan ekonomien elinikäistä oppimista. Tulisitko sinä hallitukseen ja tapahtumien tekijäksi Suur-Savon Ekonomeihin?

Kerro omasta tai ekonomikollegan mielenkiinnosta Suur-Savon Ekonomien hallitustyöskentelyyn yhdistyksen puheenjohtajalle 12.10.2023 mennessä: Sari Toijonen-Kunnari, sari.toijonenkunnari@gmail.com, puh. 050 560 3893.