Yhdistyksen kevätkokous ja tutustuminen Pyhän ylienkeli Mikaelin kirkkoon 7.4.2022

5.2.2022

Tervetuloa Suur-Savon Ekonomien sääntömääräiseen kevätkokoukseen torstaina 7.4.2022 klo 17.00 Pyhän ylienkeli Mikaelin kirkon seurakuntasaliin. Kokouksen aluksi nautimme suolaisen ja makean välipalan kahvin / teen kanssa. Kokouksessa käsitellään yhdistyksen kevätkokouksen sääntömääräiset asiat. Kokousaineisto toimitetaan jäsenille etukäteen sähköpostitse. Tapahtuma on veloitukseton ja tarkoitettu Suur-Savon ekonomien jäsenille. Ilmoittautumiset perjantaihin 1.4.2022 mennessä Suomen Ekonomien tapahtumakalenterin kautta.

Kokouksen jälkeen n. klo 17.30 tutustumme ortodoksien pääsiäisperinteisiin ja vierailemme Pyhän ylienkeli Mikaelin kirkkossa, jonne myös avecit ovat tervetulleita. Huomioithan erillisen ilmoittautumisen tapahtumakalenterissa.