Yhdistyksen syyskokous ja yritysvierailu Sokos Hotel Vaakunaan

17.10.2021

Tervetuloa Suur-Savon Ekonomien sääntömääräiseen syyskokoukseen keskiviikkona 17.11.2021 klo 17.00 Sokos Hotel Vaakunaan.

Kokouksessa käsitellään yhdistyksen syyskokoukselle kuuluvat asiat. Kokouksessa valitaan yhdistyksen puheenjohtaja ja kaksi hallituksen jäsentä seuraavalle kolmivuotiskaudelle. Esityslista ja kokousaineisto lähetetään jäsenille marraskuussa.

Syyskokouksen jälkeen yritysvierailuna tutustuminen uudistettuun Sokos Hotel Vaakunaan. Hotellinjohtaja Kari Hänninen kertoo, millaista oli tehdä "majoitus- ja ravitsemiskauppaa kun korona ja rajoitteet hyydyttivät kaupankäynnin lähes kokonaan". 

Tapahtuma on tarkoitettu Suur-Savon Ekonomien jäsenille. Ilmoittautuminen tarjoilujen vuoksi maanantaihin 15.11.2021 mennessä.

Lämpimästi tervetuloa!